BİZİ TAKİP EDİN

Image Alt
  /  Bacillus Clausii

Bacillus Clausii

Bacillus clausii Gram pozitif, hareketli, spor oluşturucu ve çubuk şeklinde bir bakteridir. B.clausii, yaygın olarak kullanılan bir probiyotiktir. Klinik veriler, bağırsak bariyer bozukluğunun tedavisi ve önlenmesi için kullanımını desteklemektedir.

Yapılan bazı klinik çalışmalar ve denemeler; prematüre yenidoğanlarda ve çocuklarda, enfeksiyonu önlemede, nazal alerjilerin ve üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisi ve akut veya kronik ishalde, ince bağırsakta aşırı bakteri büyümesinde (SIBO) yardımcı olduğu, yetişkinlerde Helicobacter pylori tedavisinin yan etkilerini önlemede de yardımcı olacağı göstermiştir.

Bacillus clausii’nin ayrıca virüslere ve mantarlara karşı, enfeksiyonla savaşmak için etkili antimikrobiyal özelliklere sahip olabileceğini göstermektedir.

  • Yetişkinler ve pediatrik hastalar arasında akut ishal, kabızlık tedavisi ve H.pylori enfeksiyonunun tedavisi için yardımcıdır.
  • İshal olan çocuklar için en iyi probiyotik adayı olabilir. Çünkü araştırmalar, yan etkilerin minimum belirtileri eşliğinde, ishal riski altındaki çocuklarda ishal süresini ve sıklığını azaltılmasında yardımcı olabileceğini göstermiştir.
  • Nasal alerji semptomları ve üst solunum yolu enfeksiyonu hafifletilmesinde yardımcı olduğu bildirilmiştir.

BİZE ULAŞIN!

×